Akustik Kaplama

Akustik kaplama uygulamaları panel sünger ve levhalarla birlikte yapılan çalışmalardır. Sesin yoğunluğuna uygun olacak şekilde duvar, tavan, ortam içinde ve zeminde malzeme seçimi yapılır. Akustik ses yalıtım malzemeleri arasında darbeye dayanıklı olarak kaliteli malzeme arıyorsanız akustik kaplama ürünleri en idealleridir.

Akustik sünger kaplamaları stüdyo odası, akustik kabin, müzik odası, sinema odası gibi alanlarda tercih edilebilir.

Akustik Kaplama Malzemeleri

Akustik kaplama malzemeleri, akustik sünger (piramit, yumurta, special, labirent, düz rulo), kauçuk tabanlı halı, vicoustic flexi sünger, kumaş kaplı akustik duvar paneli, 3 boyutlu duvar paneli, yüzer tavan paneli, acrux ledli akustik panel, solo panel, orfe panel, velum panel, kanopi asma tavan paneli, sarkıt akustik baffle, masa bölücü seperatör, akustik ara bölücü paravan ses yalıtım panelleridir. Hepsinin kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Akustik kumaş kaplı paneller içinde cam yünü bulunan ve dışına isteğe özel renklerde kaplanmış akustik kumaştan elde edilir.

Akustik Sünger Kaplama

Akustik Sünger Kaplama


Süngerlerin bazıları yankılanmayı engellerken bazıları da ses geçişlerini engellemek için kullanılır. Duvar ve tavan fark etmeksizin amacına uygun bir biçimde konumlandırılarak istenilen performansı vermektedir.
Akustik Kumaş Kaplama Fiyatları

Akustik Kumaş Kaplama


Akustik kumaşlar cam yünü, taş yünü, mdf veya akustik sünger malzemelerinin görünen yüzeylerine kaplanmaktadır. Kimi suya dayanıklı kimi alevle temasa karşı dayanıklı olabilir.
Akustik Panel Kaplama

Akustik Panel Kaplama


Kumaş kaplı akustik panel, akustik delikli veya derzli ahşap panel, asma tavan paneli gibi birçok ürün akustik panel grubuna girmektedir. Daire, altıgen veya kare şekline getirilebilen bu ürünler sayesinde farklı projelere imza atmaktayız.
Akustik Halı Kaplama

Akustik Halı Kaplama


Zeminler duvar ve tavan kadar önemli bölgelerdir. Sesler sadece bu bölgeden yansımaz. Seramik veya pvc yer döşemesinde topuklu bir ayakkabıyla yürüdüğümüzü farz edersek sesin nasıl yankı yaptığını hayal edebiliriz.
Akustik Kaplama Nasıl Yapılır ?

Akustik kaplama işlemini gerçekleştirebilmek için illa bir usta olmak gerekmez. Bu nedenden dolayı sizlerde kolaylıkla istediğiniz gibi uygulamanızı yapabilirsiniz. Tabi ses yalıtımı içinde aldığınız sonuç istediğiniz gibi olmalı. Yapıştırma ve montaj işlemleriyle uygulama gerçekleştirilir. Montaj gerektiren durumlarda akustik tavan panelleri veya masa seperatörü için tercih edilir. Ortam içinde kullanılacak malzeme istediğiniz gibi taşınılabilir olduğu için uygulama için bir çaba sarfetmezsiniz. Yapıştırmak için sıvı solid bazlı sünger yapıştırıcısı kullanılır. Yapıştırıcı bölgeye rulo fırça ile sürüldükten sonra malzeme uygulanır. Detaylı anlatım için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri