Akustik Kumaş Kaplama

Akustik kumaş kaplama, çevresel faktörler nedeniyle oluşan gürültünün emilmesi, sesin yutulması ve dekoratif bir görünüm elde edilmesiyle tercih edilen ses izolasyon malzemeleri arasındadır. Akustik bir ortam yaratılmak istenilen mekanlarda yankılanma sorunlarının çözülmesi akustik kumaş kaplı panel kullanımıyla sağlanmaktadır.

Panellerin üzerini kaplayan kumaş solmaya ve yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Aşınma gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız kumaş kaplı paneller renk ve model çeşitliliğine sahiptir.

Akustik paneller ön ve arka yüzey olarak cam tülüyle kaplı olmaktadır. Dış görünüş olarak değişik renk seçeneklerine sahip olması ve darbelerden etkilenmeyen dayanıklılığı ile her ortama kolaylıkla döşenebilmektedir.

Akustiğin önemli olduğu binalarda, ses titreşim dalgalarının mekanda bulunan eşyalara çarpması sonucu düzensiz dağılan sesin emilmesini sağlamaktadır. İnsanlar arasında iletişim kurulmasını büyük ölçüde engelleyen yankının oluşumu, kullanılan akustik kumaş kaplı panel yardımıyla engellenmekte ve ortamın ses kalitesinin uygun olan düzeyde kalması sağlanmaktadır.

Görünüm itibariyle de renk seçeneğinin fazla olması, uygulanmak istenen ortama uygun bir şekilde monte edilmesiyle beraber şık bir görünüm kazanılması sağlanmaktadır.

Akustik Kumaş Kaplama Malzemeleri
Akustik Banko Kumaş

Akustik Banko Kumaş


Akustik banko kumaş ses yalıtım panellerinin görünür yüzeylerinde kaplı olan ses emilim değeri yüksek malzemelerdir.
Akustik Basic Kumaş

Akustik Basic Kumaş


Akustik basic kumaş ses yalıtım panellerinin görünür yüzeylerinde kaplı olan ses emilim değeri yüksek malzemelerdir.
Akustik Milas Kumaş

Akustik Milas Kumaş


Akustik milas kumaş ses yalıtım panellerinin görünür yüzeylerinde kaplı olan ses emilim değeri yüksek malzemelerdir.
Akustik Banko Kumaş

Akustik Tokyo Kumaş


Akustik tokyo kumaş ses yalıtım panellerinin görünür yüzeylerinde kaplı olan ses emilim değeri yüksek malzemelerdir.
Soundtex Keçe Kumaş

Soundtex Keçe Kumaş


Soundtex keçe kumaşlar , ahşap perfore delikli derzli ( fugalı ) tavan duvar panellerin arka yüzeylerine preste ısıtılarak monte edilen kendinden yapışkanlı…

Tavsiye Edilen Kullanım Alanları

Akustik Kumaş Kaplı Sünger , gürültü azaltma isteyen her yer için idealdir. İç gürültüyü içeride ve dış gürültüyü dışarıda tutmak istiyorsanız, kumaş kaplı süngerlerimiz size gürültü ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli araçları sağlar. “Ses frekansı düşük alanlar için geçerlidir.”

Çeşitli boyut ve boyutlarda mevcut olan çok yönlülükleri, aşağıdaki projeler için idealdir: oditoryumlar, tiyatrolar, ofisler, kayıt stüdyoları, yayın stüdyoları, spor salonları vb.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri