Akustik Panel Kaplama

Akustik panel kaplama gerek evlerde, gerekse iş ortamında kullanılabilen ses yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni görsellik yani akustiğin kullanıldığı ortamda artması. Akustik duvar paneli yüzeyleri kumaş kaplı akustik kaplama olmasından dolayı kumaşın kazanmış olduğu renklerden yola çıkılarak ve teknolojiden faydalanılarak birçok modele sahip renkli bir hal almaktadır. Akustik Kaplama duvar, tavan ve ortam panelleri sayesinde akustik ses yalıtımı uygulamalarında dekoratif tasarımlar elde edilmektedir. Tekno Akustik Mimarlık Proje ve Tasarım firması olarak akustik kaplama uygulamalarında en kaliteli uygun fiyatları olan akustik kaplama panelleri kullanmaktayız. Akustik kumaş kaplama yapılan cam yünü sayesinde ses yalıtımı sağlamak mümkün. Tavanda asılı bir şekilde, duvarda monte edilmiş veya yapıştırılmış ayrıca ortam içerisinde isteğe göre dekor edilmiş bir biçimde kullanabileceğiniz bu paneller içerisinde bulunan cam yünü sayesinde ses yalıtımı da sağlar. Sadece kumaş kaplı panelden değil de genel olarak panel çeşitlerine göz atacak olursak çimento katkılı renkli ahşap pan veya yüzeyi keçe kaplı dekoratif panellerinde kendine özgü farklı özellikleriyle çeşitli ses frekanslarına uyum sağlar. Ofisinizin şıklığıyla göze çarpmak veya evinizde sinema salonunda keyifli bir ortam oluşturmak istiyorsanız akustik panel tam size göre!

Kullanım Alanları

Akustik kaplama hacim akustiği ve akustik ses yalıtımı uygulamalarında tavanda ve duvarda kullanılarak yankı bulan sesi hapseder. Ofis, toplantı salonu, sinema, stüdyo, televizyon reji, radyo odası duvar ve tavanda kullanımı mimarlar tarafından öngörülmüştür.

Nasıl Uygulanır?

Akustik panel modellerine göre; solid bazlı sünger yapıştırıcısı kullanarak, kendinden yapışkanlı akustik panel tercih ederek veya montaj işlemi gerçekleşecek farklı panel çeşitleri tercih edilerek uygulamalar gerçekleştirilir. Masa üzeri ve ortam içerisinde seperatör paravan uygulanmaktadır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri