Akustik Ses Yalıtımı

Yankı birçok ortamda rahatsız olunan konulardan biridir. Akustik ses yalıtımı yaparak hem yankıyı engeller hemde ortam içindeki akustik görünümü iyileştirmekteyiz. Duvar, tavan, zemin ve ortam içinde kullanılan akustik ses yalıtım malzemeleri ile ses sorunlarınıza çözüm üretmekteyiz. Hacmi geniş olan mekanlarda ses dağılımını sağlamak içinde yine akustik ses yalıtımına ihtiyaç duyulur.

Akustik Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Akustik ses yalıtım malzemeleri kullanım alanına göre değişmektedir. Duvar ve tavanda yanmaz, basotect ve dekoratif akustik süngerleri tercih edebilirsiniz. Her bir grubun kendine ait özellikleri bulunmaktadır. Yanmaz süngerler siyah renkte farklı formlarda, basotect süngerler beyaz ve gri renkte, farklı formlarda ayrıca antibakteriyel özellikte, dekoratif akustik süngerler farklı modellerde ve renklerde bulunmaktadır. Akustik paneller duvar, tavan, masa ve ortam içerisinde kullanılan dekoratif ses yalıtım malzemeleridir. İçlerinde cam yünü ve dış yüzeyinde akustik ses emici kumaş bulunur. Akustik ahşap pan çimento esaslı ve ağaç liflerinden elde edilir. Yüzeyine flok kaplama yapılarak renklendirilebilir. Akustik halılar model ve renkleriyle zeminde kendini belli eden ve titreşimli sesleri engelleyen ürünlerdir.

Akustik Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Akustik ses yalıtım uygulaması kullanılan malzemeye göre değişir. Akustik süngerlerde kendinden yapışkanlı modelini kullanırsanız arka yüzeyinde bulunan yapışkan kağıdını çıkarıp duvar veya tavana uygulanır. Sünger yapıştırıcısı ile akustik duvar paneli, ahşap pan, akustik halı ve akustik süngerler uygulanır. Bunun için rulo fırça kullanabilirsiniz. Rulo fırçayı yapıştırıcıya sürüp bölgeye uyguluyoruz ardından malzemeyi yapıştırıyoruz. Tavanda sarkıt olarak panel veya akustik sünger kullanılması gerekirse askı aparatları ile uygulanır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri