Akustik Yumurta Sünger | Renkli Yanmaz Yumurta Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger akustik ses yalıtımı uygulamalarında etki sağlayan yankı engelleyici ses yalıtım süngeridir. Poliüretan köpükten elde edilen yumurta süngere farklı malzemeler katılarak yanmazlık özelliği de kazandırılabilir. Yanmaz olması herhangi bir alevle temasında oluşabilecek yangını engellemektedir. Farklı yoğunluk ve kalınlıkta üretilebilir olması sayesinde çeşitli ses frekanslarında etki gösterebilir.
Akustik yumurta sünger teknik özellikleri nelerdir ?
100cm x 100cm ebatlarındadır. 50cm x 50cm üretilebilir.
Kendinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
2cm, 3cm, 4cm ve 5cm kalınlığında üretilir.
Yanmaz yumurta sünger siyah renkte, yanan akustik yumurta sünger ise antrasit renktedir. İstenirse farklı renklerde yüzeyi flok kaplama yapılarak renkli akustik yumurta sünger üretilebilir.
Malzeme esnek olduğu için uygulaması kolaydır ve maket bıçağı ile kolaylıkla şekillendirilir.
Akustik yumurta sünger yapılan ses izolasyon ve yalıtım çalışmalarında dekoratif bir görüntü sağlayan ve ortamdaki sesi yutan akustik malzemedir. Genellikle stüdyo odası, müzik odası, akustik kabin, ses kayıt odası gibi mekanlarda tercih edilir. Bu sayede yapılan ses kaydı daha kaliteli hale gelir. Ses kesiminde kullanılmak istendiğinde epdm ses bariyeri veya diğer ses yalıtım malzemelerinden uygun olanla kullanılır. Bu şekilde de jeneratör kabini, kazan dairesi ve chiller soğutma grubu gibi gürültülü mekanlarda da kullanılabilir. Uygulaması için kendinden yapışkanlı yanmaz akustik yumurta sünger kullanabilir veya aks rapid 800 yapıştırıcı tercih edilerek yapıştırıcı bölgeye rulo fırça ile sürüldükten sonra malzeme uygulanır.