Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Uygulanır? Alçıpan bölme duvarlar, binaların iç alanlarında oldukça çok sık kullanılan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölme duvarlar  çeşitli boyda alçıpan panellerinin metal veya ahşap konstrüksiyon üzerine vidalanması ile uygulanır.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Tabi bu işlem yapılırken en önemli dikkat edilmesi gereken nokta sesin geçmemesidir. Bunun için metal konstrüksiyonların içinde ve dış yüzeyine alçıpan arasında ses izolasyon malzemeleri kullanılmalıdır. Bölme duvarlar istenen ses kesim oranına göre tek karkas veya çift karkas olarak yapılmaktadır. Ses yalıtım malzemesi olarak kullanılan ürünler; süngerpan, bariyerli süngerpan, bondex sünger, heavy layer epdm ses bariyeri, pvc kauçuk ses bariyerleri, alçıpan profil üzeri ses bandı ve karkas altlarında akustik strip tercih edilir.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan bölme duvar uygulaması nasıl yapılır?

Uygulamada ilk önce karkas geçecek noktalara strip çekilir, ardından duvar boyutuna ve bina yapısına uygun karkaslar monte edilir. Karkas üzerine 3mm veya 6mm ses bantları geçirilir. Daha sonrasında sünger yerleştirilir hava boşluğu bırakmak için ve izolasyon oranını arttırmak için tekrar karkas montelenir. Akustik alçıpanlarda karkaslara monte edildikten sonra iki tarafa da ses bariyerleri yapıştırılır. Yapıştırmak için solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılır. Son olarak izolasyon işlemi için tekrar alçıpanları monte edip izolasyon işlemini sonlandırıyoruz. Tüm bu işlemi anahtar teslim olarak da sonlandırabiliriz. Bunun için istenirse boya istenirse duvar kağıdı kaplama hizmetimiz mümkündür.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtım Uygulaması

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri