Araç Ses Yalıtımı

Araç ses yalıtımı ile ilgili pek çok merak edilen konu var. Bizler de sizlerin merak ettiği araba ses yalıtımı konusunda detaylı bilgiyi yazımızda sizlere aktaracağız.

Araç ses yalıtımı nasıl yapılır? Nereden başlamalısınız? Araç ses yalıtımı malzemeleri nelerdir?

Sizlerden gelen yoğun talep sonrası araçlarındaki istenmeyen seslerin yalıtımı için firmamıza gelen istekler ile ülkemizde ve dünyada kullanılan malzemeleri-yöntemleri harmanlayarak sizlere bu konuda yapabileceklerinizi anlatmak istedik.

Oto Ses Yalıtım Malzemeleri

Oto Ses Yalıtımı

Şunu öncelikle belirtmeliyim ki oturduğumuz binalarda dahi ses yalıtım malzemeleri daha yeni yeni kullanılmaya başlanmışken araçlarda da bu durum maalesef çok farklı değil. Üst segment bir araç kullanıyorsanız ve model yılı 10 yıldan daha eski değil ise nispeten aracınızda ses yalıtımı yapılmış demektir. Peki 10 yıldan eski araçlar, orta ve alt segment araçlar ile eski veya yeni model ticari araç sahipleri araçlarındaki konforu nasıl arttıracaklar. Ses yalıtım merkezi olarak üzerimize düşen görevi yaparak, ürünleri ithal ederek ve üretim yaparak bu alanda çeşitliliği arttırma çabası içindeyiz. Elimizde bulunan ürünler ile stoklarımıza yeni girecek ürünler içinde bu sayfadaki yazımıza zamanla eklemeler yapacağız.

Araç Ses Yalıtımı

Araç Oto Ses Yalıtımı Nasıl Uygulanır?

Araç Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Araç Ses Yalıtımı Uygulanışı

Araba Ses Yalıtımı

 Aracın Hangi Noktalarına Yapılır?

  1. Ön ve arka çamurluklar
  2. Ön Kaput
  3. Kapılar
  4. Araç Tavanı
  5. Araç zemini
  6. Bagaj kapağı ve yedek lastik yuvası (stepne)

Araç ses yalıtımı için ek olarak yol gürültüsünü azaltmak adına aracınıza uygun lastik seçimi yapmalısınız ayrıca araç bakımlarını da düzenli yaparak motordan gelebilecek sesleri azaltabilirsiniz. Sileceklerin yenilenmesi ve aracın aerodinamiğini etkileyebilecek fazlalıkları ve hasarların giderilmesi de araç ses izolasyonuna katkı sağlayacaktır.

Oto Ses Yalıtımı Malzemesi Yapışkanlı Kauçuk Sünger

Kendinden Yapışkanlı Alüminyum Folyolu Oto Ses Yalıtımı

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri