Bariyerli Akustik Süngerpan

Bariyerli akustik süngerpan atık süngerlerin sıkıştırılma yöntemiyle üretilen bariyerli akustik süngerpanlar ses yalıtımında yüksek performans sağlayan, yüksek frekanslı sesleri önleyebilen bir ses yalıtım malzemesidir. Akustik sünger ile süngerpanın birleşip aralarına epdm ses bariyeri eklenmesi sonucu oluşan bu ses yalıtım ürün yüksek sesleri kesmekte iyi bir malzemedir. Üst tarafında piramit, yumurta gibi formların gözükmesi sayesinde ortama ses yalıtımından ayrı olarak dekoratiflikte katan bu ürün eko, çınlama, yankı, darbe sesi gibi sesleri önler. İçerdeki sesin dışarıya, dışarıdaki sesin ise içeriye girmesini önleyerek iyi bir ses yalıtımı yapmış olursunuz. Yanmazlık özelliği olmasıyla beraber reji, kayıt stüdyosu, müzik odası gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ürünlerimiz kalite standartlarına uygun ISO belgeleri mevcuttur.

Ses Yalıtımı Ankara Bariyerli Bondex Süngerpan

Bariyerli akustik süngerler, alt yüzeyinde düz yanmaz akustik köpük veya rebonded süngerpan, üst yüzeyinde akustik labirent, piramit, yumurta gibi formlarda üretilen ses emici akustik sünger olan ve bu iki süngerin arasına epdm ağır kauçuk ses yalıtım bariyeri uygulanmış ses yalıtım süngeri çeşididir.

Akustik süngerler yüksek sesleri tek başına etkili ve yüksek performanslı olarak önleyemezler. İki akustik veya süngerpanın arasına epdm ağır kurşun ses yalıtım bariyeri konulduğu takdirde yüksek performanslı ürün kalitesi ortaya çıkar. Bu ürünler daha çok yüksek sesli ortamlarda kullanılır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri