Bariyerli Basotect Sünger

Bariyerli Basotect Sünger günümüzde pek sık rastladığımız gürültü problemine önlem olarak akustik ses yalıtımı hizmeti sunuyoruz. Akustik ses kalitesini yakalamak ve hava doğuşumlu sesleri engellemek için yüksek frekanslarda bariyerli basotect melamin sünger kullanılır.

Bariyerli melamin sünger ne kadar ses keser ?

Sünger, bariyer, panel vs. ses yalıtım malzemelerinin %10 ses keser, %60 ses keser vb. net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizin de ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaatlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

Melamin köpükten üretilen süngerlerin bariyerli modelidir. Melamin köpük ortasına yüksek yoğunluktaki ses bariyeri koyularak bariyerli melamin sünger oluşturulur. Yüzey kısmında farklı formlarda elde edilebilen melamin köpük, iki melamin köpüğün orta kısmında epdm ağır kurşun ses bariyeri bulunur. Bariyerli basotect sünger gürültü kontrolü sağlar ve sesleri geçiş kaybına uğratır. Ortam akustiğinin kontrol altına alır ve seslerin bozulmadan kaliteli bir şekilde kalmasını sağlar.

Bariyerli Basotect Melamin Sünger

Basotect Ses Yalıtım Süngeri

Melamin sünger antibakteriyeldir. Bakteri üretmez. Tek başına seslerin kesilmesinde yeterli performansa sahip değildir. Bu nedenle yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici özellikteki epdm ağır ses bariyerli ile birlikte kullanılmaktadır. Ses problemlerini çözümlemede uygulanabilecek en iyi akustik ses yalıtım süngerleri arasındadır. Melamin sünger yumurta, labirent, spesiyal yada düz formlarda elde edilebilmektedir.

Bariyerli Basotect Düz Sünger
Bariyerli Basotect Düz Sünger
Bariyerli Melamin Yumurta Sünger
Bariyerli Basotect Yumurta Sünger
Bariyerli Basotect Melamin Piramit Sünger
Bariyerli Basotect Piramit Sünger
Bariyerli Basotect Melamin Labirent Sünger
Bariyerli Basotect Labirent Sünger
Uygulanışı

Bariyerli basotect sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri