Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli bondex sünger Bondex süngerin orta kısmına yüksek yoğunlukta ses bariyeri koyularak elde edilir. Bondex sünger ile ses bariyeri yüksek yoğunluğu sayesinde ses izolasyon uygulamalarında mükemmel performans göstermektedir. Darbe kaynaklı oluşan şiddetli gürültülerin izole edilme uygulamalarında tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır. Yüksek frekanslı gürültülerin izole işlemi için ideal bir malzemedir.

BARİYERLİ BONDEX SÜNGER DETAYLARI

  • Yoğunluk Sünger : 80 – 200 dns / Bariyer : 1000 dansite
  • Ses Yutma : % 80 – % 90 oranında
  • Plaka Boyutu : 100 cm x 100 cm
  • Kalınlık : 22mm ile 105 mm arasında
  • Minimum sipariş adeti 1 paket = 10 m2

Bariyerli Bondex Süngerler

Bariyerli bondex sünger ses izolatörü ve darbe emici malzeme olarak görev görmektedir. Bondex sünger küçük sünger parçacıklarının yoğun bir sıkıştırma işlemi sonrasında elde edilmektedir. Yüksek yoğunluktaki ses bariyeri ile birlikte kullanıldığında istenilen oranda ses izolasyon performansı almak mümkündür. Bariyerli bondex sünger uygulanacak mekanlarda tavan ve duvarlarda kullanılır. Duvarların arasında uygulanan bariyerli bondex sünger seslerin geçişlerine izin vermez.

Uygulanışı

Bariyerli bondex sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri