Bariyerli Süngerpan

Bariyerli süngerpan ne için kullanılır ? Ne kadar ses keser ? Nasıl Uygulanır ? Fiyatları nelerdir ? vs . diye uzayan giden sorularınız var ise bu içerikte bunlar yanıt bulabilirsiniz.

Günümüzde pek sık rastladığımız gürültü problemine önlem olarak ses yalıtımı hizmeti sunmaktayız. Konuşma sesi, korna sesi, müzik sesi vs hava doğuşumlu sesleri engellemek için yüksek frekanslarda bariyerli süngerpan kullanılır.  Zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarının hepsinde kullanılabilmektedir.

Bariyerli Süngerpan Özellikleri

  • Ebat : 100cm * 100cm plaka halinde üretim yapılır.
  • Kalınlık : 22mm-23mm-32mm-33mm-42mm-43mm-52mm-63mm – 72mm-73mm-82mm-84mm üretilebilir.
  • Yoğunluk : İki malzemenin kendine göre farklı yoğunlukları bulunmaktadır.
  • Bariyer Modeli : Heavy layer epdm ses bariyeri, keçeli ve keçesiz kauçuk ses yalıtım bariyeri kullanılır.

Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Süngerpan ne kadar ses keser ?

Sünger, bariyer, panel vs ses yalıtım malzemelerinin %20 ses keser, %90 ses keser vb. net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizin de ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaadlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

Bariyerli Süngepan Nasıl Uygulanır ?

Bariyerli süngerler içindeki ağır bariyer ve süngerpan yoğunluğundan dolayı ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyerli süngerpan yapıştırılır. Ancak bununla işlem bitmiyor. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 noktasından tutturulur. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri