Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger | Ses Kesici Yalıtım İzolasyon Süngeri

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Bariyerli yanmaz akustik sünger epdm ses bariyerinin akustik süngerler ile lamine edilerek oluşmasıdır. Bu ses yalıtım malzemesinin diğer süngerlere göre avantajı yüksek sesin yani gürültünün olduğu mekanlarda hem ses izolasyonu hemde yankı yalıtımı sağlamasıdır. Bu sayede akustik mekanlarda bile görüntüyü bozmadan etki sağlanabilir. Yüzey formu olarak her yanmaz süngerde tercih edilebilir bu durum ses yutum ve kesim oranında bir değişiklik göstermez.
Bariyerli yanmaz akustik sünger duvar ve tavanda sesin geçtiği noktalarda tercih edilir. Uygulaması için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı bariyerli akustik sünger ile kolay uygulama yapılabilir bunun için yapışkan kağıdını çıkarmanız yeterli olacak. Sünger yapıştırıcısı tercih ederseniz rulo fırça ile yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı alana sürüp ardından malzemeyi uygulayabilirsiniz.
Bariyerli yanmaz akustik süngerin uygulanabileceği ses yalıtımı ve izolasyon uygulamaları hazır bina, ortak duvar katlar arası ses geçişinde tavanda kullanılır. Jeneratör dairesi, kazan dairesi, chiller soğutma grubu,makine dairesi, asansör dairesi, ev stüdyo odası, atış poligonu, müzik odası, bateri odası, reji odası, ev sinema odası gibi pek çok ortamda kullanılabilir.