Basotect Yumurta Sünger

Basotect yumurta sünger melamin köpükten elde edilir. Seslerin istenilen düzeyde tutulmasını sağlar ve böylece ses kalitesini artırır. Yoğunluğu düşük olduğu için ses yalıtım performansının çok yüksek olması beklenemez. Mevcut oda içinde oluşan yankının engellenmesi için kullanılır.


Basotect Melamin Yumurta Sünger Özellikleri

  •  Ham madde : Melamin Köpük
  •  Kalınlık : 20mm – 30mm – 40mm – 50mm
  •  Ebat : 50*125cm , 125*125cm, 125*250cm
  •  Renk : Beyaz ve gri renklerde
  •  Kendinden yapışkanlı üretilebilir.
  •  Yoğunluk : 8-11Kg/m3
  •  Hiçbir alerjik reaksiyon göstermez.
  •  Kendi ham maddesinin yapısı sayesinde alev almaz
  •  Antibakteriyeldir, nem küf yapmaz

Basotect Yumurta Sünger

Üretilirken kimyasal madde kullanılmaz. Yanmazlık özelliğine sahiptir. Duvar ve tavanlarda yapıştırılarak kullanılır. Akustik düzenleme ve ses izolasyon işlemlerinde uygulanmak üzere özel olarak üretilir. Şiddetli sesleri kesmek için bariyerli modelini kullanmanız gerekir. Rahatsız edici gürültülerin izole işleminde kullanılmaya hazır hale getirilir.

Basotect Melamin Yumurta Sünger

Akustik Ses Yalıtım Basotect Sünger

Basotect melamin yumurta sünger ne kadar ses keser veya emilim sağlar ?

Sünger, bariyer, panel vs. akustik ses yalıtım malzemelerinin %20 ses keser, %90 ses keser vb. net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizin de ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaatlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

Antibakteriyel Ses Yalıtım Süngeri Kullanım Alanları

Hastane, okul, odyo kabini, sinema salonu, ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası, tiyatro salonu, toplantı salonu, konferans salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Basotect yumurta sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri