Bateri Odası Ses Yalıtımı

Bateri odası ses yalıtımı yapılırken, müzik çalan kişinin ortamda istediği ses özelliğini ortaya çıkarabilmesi amaçlanırken aynı zamanda yan dairelerin müziğin yapıldığı ortamdan rahatsız olmaması da düşünülmektedir. Bateri odası başka enstrümanların odaları dahilin dış ortamdan sıfır nispetde ses gelmesi gerekiyor.

Bateri Odası Ses Yalıtımı

Ortamın akustiğini sağlayabilmek için kumaş kaplı paneller veya akustik sünger tercih edilmektedir. Böylece ortamda yankı bulan ses dalgaları önlenmiş olacaktır. Dışarıdan istenilmeyen sesler bateri odasının dairesine girmesin istiyorsanız duvarlarda, tavanda veya zeminde ses kesici yalıtım malzemeleri kullanmalısınız. Bateri odası ses yalıtımı sayesinde ses izolasyonu istenilen düzeyde sağlanmış olacaktır.

Bateri odası gibi müzik aletlerinin kullanımı yapılan odalarda yapılması gereken ses yalıtımı oldukça mühim olmaktadır. Ses yalıtımı yapılırken dekor bakımından hoş bir görüntü sağlanabilmesi de mühim olmaktadır. Bu nedenle tercih edilen malzemelerin akustiğine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bateri Odalarında Ses İzolasyonu

Bateri odasında Ortamın akustiğini sağlayabilmek için kullanılan panelleri duvar ve tavanda yankının oluştuğu kısımlara kullanabilirsiniz. Akustik süngerlerde köşelere kaçan sesleri engellemek için ürün bulunmaktadır. Bu malzemeler bass küpü ve bass trap süngerlerdir. Ayrıca bateriden oluşan zemindeki darbe seslerini engellemek adına kauçuk tabanlı akustik halı veya karo halı tercih edebilir ortam akustiğini daha da arttırabilirsiniz.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri