Cam Yünü Asma Tavan Paneli

Cam yünü asma tavan paneli tavan sistemlerinde açık tesisatların gizlenmesi amaçlı uygulanabilmektedir. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir. Yangın dayanım seviyesi yüksek olan akustik asma tavan paneli neme karşı dayanıklı olduğu için insan sağlığı açısından bir tehlike barınmamakla beraber yemekhanelerde akustik yalıtım sağlanması amacıyla da kullanılabilir.

Cam Yünü Akustik Asma Tavan Panelleri

Polo Cam Yünü Akustik Asma Tavan Panelleri

Asma tavan arası ses yalıtımı, asma tavan sistemleri bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir. Çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında büyük yer kaplamaktadır. Tavanda ki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek için benzersiz iç mekan koşullarını sağlamak estetik kaygıları gidermek amacı ile yapılmaktadır.

Cam Yünü Akustik Asma Tavan Paneli

Cam yünü asma tavan panelinin montajı, inşaat esnasında mümkün olduğu kadar sonraya bırakılmalıdır. 15mm / 24 mm görünür taşıyıcı sistem üzerine döşenir. Kirlenmeyi önlemek için, montaj ve plakaların değişimi esnasında temiz, pamuklu eldivenler kullanılmalıdır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri