Chiller Soğutma Grubu Ses Yalıtımı

Chiller Soğutma Grubu Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Soğutma chiller grubunda önceliğimiz cihazlarda performans düşüklüğüne ve verim kaybına engel olmadan ses izolasyonu yapmaktır. Günlük yaşantınızı ve iş hayatınızda gürültüye maruz kalmamak adına chiller grubuna ses yalıtımı yapmaktayız.

Chiller Soğutma Grubu Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Chiller grubunda ses izolasyonu yapmak için yüksek performanslı ses yalıtım ve izolasyon malzemelerimiz mevcuttur. Epdm ses bariyerli süngerler, yanmaz akustik süngerler, bariyerli akustik sünger, süngerpan, bariyerli süngerpan gibi bir çok ses yalıtım ürünlerini sizlere önerebiliriz. Akustik menfez sistemleri de soğutma grubunda kullandığımız diğer yöntemlerdendir. Açık alanda kullanılan soğutma grubuna özel akustik kabin üretimimizde mevcuttur.

Chiller Soğutma Grubu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Chiller soğutma grubu ses yalıtımı için kabin yapılabilir. Chiller soğutma grubu boyutunda özel kabin üretmekteyiz. Kabin içerisine ses kesici izolasyon malzemeleri ve süngerleri kullanılır. Uygulaması için rapid 800 sünger yapıştırıcısı gerekmektedir. Rulo fırça ile kabine sürdükten sonra sünger baskı yapıalrak uygulanır. Akustik yanmaz süngerle üzeri kaplanır. Herhangi bir alevle temasta alevi iletmeyen malzemelerdir. Bunun yerine kabin şeklinde akustik menfez sistemleri kurulabilir. Chiller soğutma grubu odası ses izolasyonu ise sesin geçtiği noktalarda yüksek ses kesim gücüne sahip malzemeler uygulanarak yapılır. Örnek verecek olursak; yüksek yoğunluk ve kalınlığı sahip süngerpan yapıştırılır. Sağlam olması için mantolama dübeli de kullanılabilir. Daha sonra üzerine epdm ses bariyeri uygulanır ve son katman olarak yanmaz akustik sünger yapıştırılır. Bu sayede yüksek oranda ses kesici sağlanır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri