Derzli Akustik Ahşap Panel

Derzli akustik ahşap panel , slotlu , frezeli ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler.

Teknik Özellikleri

Derz grubu panelleri önden derz, arkadan delik delinerek akustik panel haline getirilir. Akustik ses yalıtım panellerinden biri olan ahşap derzli paneller, uygulanacak alana ses izolasyonunu sağlayarak odanın akustik düzenini sağlamış olur. Akustik derzli panellerin ölçüleri aynı Ahşap Delikli Paneller gibi ideal ölçüleri 70 cm x 140 cm ile 120 cm x 120 cm. Maksimum ölçüleri ise 130 cm x 340 cm’dir. Akustik ahşap derzli paneller yangına dayanım 188m melamin DIN 4102-B2 ve 18mm kaplamalı yanma gecikmeli cila uygulanır. Uygulama alanları tiyatro, sinema salonları, opera vb. alanlarda uygulanabilir.

Derzli Akustik Ahşap Panel

Panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı belirler. Derzli akustik paneller ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri