Difüzör Akustik Ahşap Panel

Difüzör akustik ahşap panel , duvarınızda dekoratif görünüm oluşturur. dekoratif olarak da kullanılabilir. tamamen doğal yapıya sahiptir. özel ahşaptan üretilir. istemiş olduğunuz renge boyanabilir. Bu panel emme faktörü çok yüksek olmadan yansıyan enerji ile parçalanan, bir uygun kontrollü bir ses kalitesi sağlar.

Dinleme ortamındaki yansımalar, sesin algılanan derinliği, açıklığı ve anlaşılırlığına etkin rol oynar. İyi bir dinleme ortamı oluşturulması için; ön, arka ve yan duvarlar gibi tüm paralel yüzeylerden kaynaklanan yansımaların kontrol altına alınması gerekir. Başka bir deyişle, dinleme ortamı akustik olarak iyileştirilmelidir.

Ahşap Akustik Difüzör Panel Stüdyo Akustik Paneller

Akustik difüzörler, üzerlerine çarpan sesi farklı yönlere doğru, zamanda farklı gecikmeler ekleyerek yansıtma prensibi ile çalışırlar. Böylece, ses enerjisinin odanın içerisinde düz yüzeylere göre daha düzgün ve eşit dağılmasını sağlarlar. Bu özellikleri ile akustik difüzörler, daha iyi bir dinleme ortamı oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle küçük odalarda uygulama için popüler bir üründür.

Difüzör Ahşap Akustik Panel, ses dalgalarını dağınık yüzeyine çarparak saçılıp dağılmasını sağlayan akustik ürünlerdir. Özel bir ahşap malzemeden üretilen bu ürün daha çok ses dalgalarının yansıdığı yüzeylere uygulanarak, eko, yankı gibi ses olaylarını engellemekte ve daha temiz, sesler elde edilmekte kullanılabilir.

İşlevselliğinin yanında istenilen renkte üretilebilinen bu ürün aynı zamanda şekli ve renkleriyle dekoratif olarak da kullanılabilmektedir.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri