Dublaj Odası Ses Yalıtımı | Dublaj Odası Akustik Düzenleme

Dublaj Odası Ses Yalıtımı

DUBLAJ ODASI SES YALITIMI


Dublaj odaları tek başına bir uzman yardımı alınmadan kurulmaz. Aksi takdirde ses sorunları ortaya çıkacaktır. Kimse çevreden gelecek gürültüye maruz kalmak istemez. Dublaj odaları özellikle apartman gibi kapalı ve halkla yakın mesafede bir yerdeyse çevreki insanları rahatsız etmemek amaçlı mutlaka ses yalıtımı yapılmalıdır.

Dublaj stüdyolarında aranan akustik özellikler, birçok yönden bir konser veya konferans salonunda aranan akustik özelliklerin zıtıdır. Geliştirilmiş yankılanma ve yansıma yerine, ses kayıt stüdyolarında çoğu zaman akustik anlamda nispeten “ölü” olması istenir, yani çok kısa yankılanma zamanı özelliği aranır. Dublaj odasında ses yalıtımı sağlamak için akustik ses yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz. Sesin kesilmesi ve yankının engellenmesi için kullanılan bu malzemelerde isteğinize uygun model ve renkte ürün bulabileceğinizden dolayı kendi zevkinize uygun bir görünümde elde edersiniz.

Dublaj odası ses yalıtımı nasıl yapılır ? Konuyla alakalı bir fikriniz yok ve aklınıza takılan sorular varsa firmamız ile telefonla veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz keşif isteyebilir daha sağlıklı bir ses yalıtımı gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız ses kayıt odası ses yalıtımı yapmakta ve malzeme satışı yapmaktadır. Dilerseniz kendiniz ses yalıtım malzemelerini aks rapid sünger yapıştırıcısı ile uygulayabilir veya firmamızla anlaşma sağlayıp yaptırabilirsiniz.