Epdm Ağır Ses Bariyeri

Epdm Ağır Ses Bariyeri yoğun ses temposunun kesilmesi istenilen alanlarda süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. Sesin direk kesilmesi isteniyorsa epdm ağır kurşun bariyeri kullanılabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte uygulanabilen epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılmaktadırlar.

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri Özellikleri

  • Ebat : 102cm X 204cm ve 102cm * 12,mt
  • Kalınlık : 1,7mm ile 5mm arasında
  • Ağırlık : 3,5 Kg ile 10 Kg arasında
  • Yanmazlık : Yok
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı), dübelleme

Ağır Epdm Ses Yalıtım Bariyer

Heavy Layer Epdm Bariyer ne kadar ses keser ?

Sünger, bariyer, panel vs. ses yalıtım malzemelerinin %20 ses keser, %90 ses keser vb. net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizin de ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaatlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

Nasıl Uygulanır ?

Bariyerler ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyer monte edilir. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır. İki alçıpan arasında kullanımı tavsiye edilir.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri