Ev Oda Ses Yalıtımı | Hangi Malzemeler Kullanılır ? Fiyatları Nelerdir ?

Ev Oda Ses Yalıtımı

Ev ve Odalarda Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Sessiz bir ortamda yaşamak herkesin hakkıdır. Yaşam alanı olan evimizde çevreden gelebilecek korna sesi, inşaat sesi, uçak sesi, konuşma sesleri vb. sesleri engellemek için ev ses yalıtımı uygulaması yapılmalıdır. Binaların ses yalıtımına elverişsiz oluşu gürültüye maruz kalmamızı sağladığı için hazır binalarda daha sonradan ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Ev Oda Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Evlerde ve odalarda es izolasyonu sağlamak için ses kesim gücü yüksek ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Süngerpan, bariyerli akustik sünger, epdm ses bariyeri vb. Evin içerisinde stüdyo ses kayıt odası vb. kendinize özel bir odada akustik ses yalıtımı sağlamak için duvar ve tavanda yanmaz akustik sünger (piramit, yumurta, labirent sünger vb. ), basotect melamin sünger (piramit, yumurta, labirent sünger vb. ), dekoratif renkli akustik sünger (bass küpü, basstrap, vicoustic flexi sünger, zigzag sünger, piramit panel, tekno touch - akustik pan, kesik piramit sünger, special piramit sünger), akustik kumaş kaplı duvar paneli ve akustik ahşap pan kullanılabilir. Zeminde alt kata gidebilecek sesleri engellemek için pvc tabanlı renkli akustik halılar tercih edilir.

Ev Oda Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ölçüler alındıktan sonra uygun malzeme ile uygulama işlemine başlanır. Yapıştırma işlemi gerektiren malzemelerde aks rapid solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Rulo fırçayı yapıştırıcıya sürdükten sonra sünger veya panel hangi malzeme kullanılıyorsa uygun noktalara hafif baskı yapılarak uygulanır. Zeminde de aynı işlem yapılabilir. Ayrıca kendiliğinden yapışkanlı ses yalıtım malzemelerini arka yüzeyinde bulunan yapışkan kağıdını çıkarıp kolayca yapabilirsiniz. Ses izolasyonu uygulaması için yani ses geçişini engellemek için hava boşluğu bırakmak gerektiği için daha farklı bir uygulama yapılır. Evinize uygun uygulama ve fiyat bilgisi almak için iletişim kurabilirsiniz.