Evde Sinema Odası Ses Yalıtımı | Hangi Malzemeler Kullanılır ?

Evde Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ev sinema odası ses yalıtımı için kullanılan malzemelere göre farklı uygulamalar mevcuttur. Ses geçişleri engellenmek istenirse duvarlarda veya tavanda hava boşluğu bırakmak gerekebilir. Ancak akustik yankı ses yalıtımı yapılmak istenirse duvar veya tavana kolaylıkla malzeme uygulaması yapılabilir. Kendinden yapışkanlı akustik panel veya süngeri sünger yapıştırıcısı kullanılarak uygulama yapılır. Zeminde de rapid 800 yapıştırıcı kullanılır. Rulo fırçayı yapıştırıcıya sürüp ardından istenilen bölgeye sürülür ve daha sonrasında malzeme uygulanır.

Anahtar teslim uygulamamızda mevcuttur. En kaliteli sinema odası için gereken malzemelerle boş bir odayı size özel dekore edip sessiz oda sunuyoruz.

Evde Sinema Salonu Ses Sistemleri Fiyatları

NELER SUNUYORUZ ?

Ev Sinema Sistemi Projeksiyonu

ADIM 1

En Kaliteli Projeksiyon Cihazları İle Yüksek Kalitede Film İzleme Fırsatı ve Sesin Rahatsız Etmeyeceği Düzeyde Ayarlanabildiği Kaliteli Ses Sistemleri

Ev Sinema Sistemi Elektrik Tesisatı

ADIM 2

Elektrik Tesisatına Dair Tüm İşleri Üstleniyoruz. Projeksiyon Aletini Bağlama, Ses Sistemini Kurma, Işıklandırılmalar Yapılacaksa Led Takma, Priz vs.

Home Cinema Ses Yalıtımı

ADIM 3

Akustik Ses Yalıtım Paneli veya Diğer Malzemeleri İle İsteğinize Uygun Dekora Sahip Ortam ve İstenirse Ortama Uygun Koltuk Takımı Zemin Kaplaması

Ev Sinema Odası Ses Sistemleri

ADIM 4

Kimseyi Rahatsız Etmeden Ve Kimseninde Sizi Rahatsız Etmeden Film İzleyebileceğiniz Anahtar Teslimini Yaptığımız Huzurlu Sinema Odanız Artık Hazır

Sistemin Kurulacağı Mekanın Boyutları ve Yerleşim : Mekanın boyutları isteğe göre değişebilir ama asıl ve ideal olanı; 6m x 4m dikdörtgen şeklinde, olabildiğince kolon, kiriş, kapı ve pencere benzeri girinti-çıkıntısı olmayan, kutu biçimindeki mekanlardır.

Akustik : Ev sineması için düşünülen mekanda çok yansımayı önlemek için çıplak yer ve duvarlardan kaçınılmalıdır. Bunun için yankı önleyici akustik panel veya sünger tercih edilebilir. Yerde kauçuk tabanlı halı uygun olacaktır. Oturma grubunun da kumaş kaplı olması yeterlidir.

Hoparlörler : Ön sağ ve sol hoparlörler görüntü kaynağının her iki yanına mümkünse birbirlerinden yeterince uzak ve köşelere yakın yerleştirilmeli ve oturma grubunu 60 derecelik açı ile görecek şekilde ayarlanmalıdır.

Ses Cihazlarının Yerleşimi : Tüm ses ve görüntü üreten cihazların mutlaka kapalı olmayan, havalandırmalı yerlere yerleştirilmesi gereklidir.

Kablolama : Sonradan düzenlenen ev sinema odası hoparlör kabloları, göz önünde ve istenmeyen görüntüler oluşturduğu için mümkünse tadilat sırasında sıva altı olarak çekilmeli ve süpürgelik altından geçirilerek gizlenmelidir.

Görüntü Sistemi : Ev Sinema sistemlerinde kullanılacak görüntü kaynağının seçimi öncelikle isteğe, bütçeye ve mekanın boyutlarına göre değişir. Daha Detaylı Bilgi İçin iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Evde Sinema Sistemi Nasıl Kurulur
Kullanım Amacınıza ve Bütçenize Uygun Kalitesini Dünya Çapında İspatlamış Markalarla Çalışıyoruz

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Sinema salonunu evinize taşımak ister misiniz ? Peki evimde sinema salonu yaptırmak istiyorum ancak etrafa ses gitmesin mi diyorsunuz ? Sinema odasında ses sistemi ne kadar güçlüyse ses o kadar yüksek çıkar. Bunun sonucunda da etrafa fazla ses gider ve ortam içinde yankı meydana gelebilir. Bu durumu önlemek için gerekli olan ev sinema odası ses yalıtımı uygulamasıdır. Evin bulunduğu kat durumuna göre tavan, duvar ve zemine uygun ses yalıtım malzemeleri kullanılarak ev sinema salonu ses izolasyonu sağlanır.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Ses geçişlerini engellemek için süngerpan, epdm ses bariyeri ve bariyerli akustik ses yalıtım süngerleri kullanılır. Bu malzemelerin bazıları akustik olmadığı için yüzeyi alçıpanla veya akustik ses izolasyon malzemesi ile kapatılmalı böylece ortamdaki yankı önlenmelidir. Akustik duvar ve tavan ses yalıtımı sağlamak için panel ve süngerler kullanılır. Paneller kumaş kaplı ve ahşaptan oluşmaktadır. Kumaş kaplı akustik panellerin yüzeyinde bulunan akustik kumaşın farklı renkleriyle istenilen ses uyumu sağlanır. Farklı ebat ve modelde bulunan akustik ahşap panla çok farklı ev sinema odası kurulabilir.Zeminde malzeme kullanmak gerekirse akustik pvc tabanlı halı kullanılır.