Kauçuk Tabanlı Halı

Kauçuk tabanlı halı zemine serilerek titreşim kaynaklı seslerin engellenmesini sağlayan ses yalıtım malzemesidir. Akustik düzenlemede önemli bir malzeme olan Kauçuk tabanlı halılar hem sesleri engellemekte önemli rol oynar hem de yanmaya karşı dayanıklı bir malzemedir. Bu akustik halılar cushion back sistemi ile bu sesleri engeller ve 32 dB. e kadar dayanıklıdır. Bu halılar aşınmaz, leke tutmaz, çekmez ve güçlüdür.

Kauçuk Tabanlı Halıların Teknik Özellikleri : 

  • Su geçirmez, tabanı PVC dir.
  • Su ile yıkanabilir.
  • Leke tutmaz ve kolayca temizlenebilir.
  • Kaymaz, non sliptir ve antistatiktir.
  • B1 standardındadır yanmaz ve alev almaz.
  • Yapıştırıcı gerekmeden uygulaması yapılır.
  • Poliüretan malzemeden üretilir.
  • Küflenmez ve antibakteriyeldir.

Kauçuk Tabanlı Halıların Kullanım Alanları : 

Oteller, konferans salonlarında, ev ses yalıtımında, toplantı salonu ses yalıtımı, sinema salonu ses yalıtımı, stüdyo ses kayıt odası ses yalıtımı, müzik odası ses yalıtımı, reji odası ses yalıtımı gibi birçok benzer mekanda kullanılır.

Kauçuk Tabanlı Halı Ses Yalıtım Halısı

Kauçuk tabanlı akustik halı zemine serilerek titreşim kaynaklı seslerin engellenmesi sağlanır ve yüksek performans sağlar. Bu halılarda renk seçenekler mevcuttur. Kauçuk tabanlı halı pvc tabanı sayesinde kaymaz. Ses yutum özelliği olan kaçuk tabanlı halılar yanmaya karşı dayanıklıdır. Bu halılar yıllık temizleme ile uzun süre kullanılırlar. Yapıştırıcıya ihtiyacı yoktur direk uygulaması yapılır. Poliüretan maddeden üretilir. Antibakteriyeldir, küflenmez.

Akustik düzenlemenin bir önemli olan kısmı ise zemine serilecek olan halılardır. Kauçuk tabanlı akustik halılar titreşim kaynaklı meydana gelen seslerin engellenmesi için önem taşımaktadır.  Alta kata gidecek olan sesin kesintisi için antibakteriyel olan akustik halılar önerilmektedir. Küf yapmaz, koku yapmaz kolay temizlenebilen yapıya sahip halılar bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Ayrıca yanmaya karşı dayanıklı olduğu gibi ses yutum özelliği de mevcuttur.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri