Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Konferans Salonu Ses Yalıtımı Neden Yapılır? Günümüzde yapılan projeler,sunumlar, gösteriler vb. faaliyetler konferans salonlarında yapılmaktadır. Konferans salonunda birçok kişi bulunduğundan ortamda yankı oldukça fazladır. Yankıyı kesebilmek ve sunumlarınızı rahatlıkla yapabilmek için ses yalıtımı uygulamasını önermekteyiz.Ses yalıtımı uygulaması yaptırmak çok zor bir iş değildir. Uygulama ses yalıtımı yapılacak alanda yapılır dışarıdan bir müdahale söz konusu değildir. Konferans salonlarında çok yoğun ses olmayacağından akustik ses yalıtım malzemelerini kullanabilirsiniz. Ancak sesin çok şiddetli olduğunu düşünüyorsanız ses izolasyon süngerlerinden de temin edebilirsiniz.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Konferans salonunda kullanılan malzemeler yankı kesmede son derece etkili malzemelerdir. İstenilen renk,boyut ve modelde mevcuttur. Sitemizde olmayan istediğiniz bir model var ise bize ulaşabilirsiniz.

Konferans salonunda yapılacak ses yalıtımı uygulaması için önceden mutlaka keşif yapılmaktadır. Keşif yapılmasındaki amaç yapılan uygulamanın verimli ve düzenli olmasıdır. Keşif yapıldığında sesin nerelere çarpıp geri geldiği, dışarıdan içeriye ses geliyorsa o sesin nereden geldiği, ortamda akustik düzenleme sağlanmak isteniyorsa hangi malzemenin daha güzel bir görüntü sağlandığı belirlenir.

Konferans Salonu Akustik Kaplama Malzemeleri

Kullanılan ses yalıtım malzemelerinden bazıları: akustik süngerler, epdm bariyerli ses yalıtım süngerleri, çeşitli renk ve modelleri bulunan akustik kumaş paneller, akustik melamin süngerler, kauçuk tabanlı akustik halı ve kadife kumaşlı tekno touch süngerler kullanılmaktadır.

Konferans salonunda yapılan uygulamalarda kullanılan malzemeler aynı özellikte olan süngerler olduğundan uygulama tek tiptir diyebiliriz. Çünkü akustik kumaş panel ve akustik sünger çeşitleri sünger yapıştırıcısı ile sesin çarptığı ve sesin geldiği noktalara uygulama yapılır. Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri