Parke Altı Mantarlı Kauçuk Levha

Parke altı mantarlı kauçuk levha granül mantarların kauçuk ile karıştırılması ile elde edilen alt kata giden ayak sesi vb. titreşimli sesleri engellemek için üretilen titreşim sönümleyici yalıtım malzemesidir. Karışım yapıldıktan sonra bloklar haline getirilen levhalar makinelerde istenilen kalınlıklarda ve modellerde kesilir. Bizim levhamız yumurta viyol formda 4mm ve 6mm kalınlıklarında üretilir. 4mm olan 1m ye 30m rulo, 6mm olanı da 1m ye 15ve 30m olarak rulo halinde bulunur.
Parke altı mantarlı kauçuk levha alt kata giden titreşimli sesleri engellerken daha etkili sonuçlar elde edebilmek için ses kesici süngerpan ve epdm ses bariyeri ile kullanıldığında %90 oranında verim alınır. Peki bu uygulama nasıl yapılır ? Süngerpan 2 cm kalınlıkta 150 dns yoğunlukta olacak şekilde sünger yapıştırıcısı kullanılarak zemine uygulanır. Ardından 2.2 mm kalınlığında epdm ses kesici bariyer kullanıldıktan sonra son olarak mantarlı kauçuk levha konulur ve üzeri parke akustik kaplama yapılır.
Parke altı mantarlı kauçuk levha zemin ses yalıtımı uygulaması daha çok evlerde yapılmaktadır. Komşularınıza vermiş olduğunuz rahatsızlığı önlemek için zemin ses izolasyonu uygulaması tercih edebilirsiniz. Stüdyo, müzik odası, spor salonu vb zeminde titreşim oluşabilecek parke kaplaması yapılmış her ortamda kullanılabilir. Düz modeli özel olarak istenirse pvc tabanlı akustik halı altında da uygulama yapılabilir. Evlerde parke altında uygulamamız yoktur malzeme satışımız mevcuttur.
akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri