Ses Kesici Süngerpan

Ses kesici süngerpan duvar tavan ve zemin ses yalıtımı izolasyonu uygulamalarında kullanılan ses izolasyon malzemelerinden en iyi sayılabilecek ürünler arasındadır. Farklı birçok sünger parçalarının sıkıştırılması ile elde edilir. 100 ve 150 DNS yoğunluğa, 10-20-30 ve 50mm kalınlığa sahip süngerpan modellerimiz mevcuttur. Ses kesici süngerpan fiyatları özelliklerine göre değişmektedir.
Ses kesici süngerpan nerelerde kullanılır ? Süngerpan akustik bir malzeme değildir. Açıkta bırakıldığında renkte solma ve malzemede dökülme görülebilir. Bunun için yüzeyi akustik malzeme ile veya alçıpan ile kaplanmalıdır. İnşaat izolasyonu sırasında iki tuğla arasında da kullanılarak hazır binada uygulama gerekmez.
Süngerpanın Teknik Özellikleri100x100 ebatlarında veya 1m ye 20m Rulo halinde de üretilebilir.
Yanmazlık yoktur yanıcı bir malzemedir.
100DNS - 120DNS ve 150DNS yoğunluğundadır.
10mm - 20mm - 30mm ve 50mm kalınlıklarına sahiptir.
Kendinden yapışkanlı süngerpanlarda mevcuttur. Bu sayede uygulama kolaylıkla yapılabilir.
Bariyerli ses kesici süngerpan ile ses kesiminde yüksek oranda verim alınır.
Süngerpanı uygulamak için kendinden yapışkanlı modelini veya sünger yapıştırıcısı kullanmaktayız. Kendinden yapışkanlılarda arka yüzeyindeki kağıdı çıkarmak ve uygulamak yeterlidir. Aks rapid 800 sünger yapıştırıcısı rulo fırça ile sesin kesilmesi istenilen bölgeye sürülür ardından malzeme yapıştırılır. Duvarda ve tavanda uygulama yapıldığında ardından hava boşluğu bırakarak sesin kesilme oranı arttırılabilir. Bu her iki uygulamada da geçerlidir. Çelik profil veya ahşap karkas ile yaklaşık 5cm kadar hava boşluğu bırakıp alçıpan kaplama yapılır. Zeminde genellikle titreşim seslerini engelleyen malzemeler ile birlikte parke altında kullanılır. Gürültülü mekanlarda süngerpan kullanabilirsiniz. İstediğiniz uygulama için fikre sahip değilseniz iletişime geçebilirsiniz.
akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri