Ses Yalıtımı Ankara | İzolasyon Süngeri ve Malzemeleri Fiyatları

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı Nedir ? İstenmeyen ses kalabalığını ortadan kaldırmak için yapılan teknik çalışmalara ses yalıtımı denir. Gürültü, titreşim ve akustik olarak 3 dalda inceleyebiliriz. Gürültü daha çok mekanik ortamlarda meydana gelse de korna sesleri, uçak sesi veya komşu dairelerden gelen seslerde birer gürültüdür.

Ses Yalıtımı İzolasyonu Fiyatları Ankara

Titreşimli sesler darbe ve ayak sesleridir. Genellikte üst kattan gelen koşuşturma seslerini önlemek için üst katın zemininde yani sesin kaynağına titreşim izolasyonu yapılır. Akustik ses yalıtımı müzik odası, ses kayıt odası, tiyatro salonu, ev sinema odası gibi ses sistemlerinin olduğu veya sesin yankı bulduğu kısımlarda yapılır.

Akustik Ses Yalıtımı Ankara

Ses Yalıtımı İçin Hangi Malzemeler Kullanılmalı ?

Ses yalıtımında kullanılan malzemeler yapılan uygulamaya göre farklılık gösterir. Gürültü izolasyonu için daha çok ses yalıtım süngeri kullanılır. Bunlar; süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli yanmaz akustik sünger, bariyerli basotect melamin süngerdir. Modeline göre amacına göre alçıpan arkasında, bina inşaatı sırasında veya görünür bir biçimde kullanılabilir.

Bariyerli Ses Yalıtımı Süngeri Ankara

Akustik ses yalıtımında yanmaz, dekoratif renkli ve basotect melamin süngerler tercih edilir. Bunlar yankı yutucu özelliktedir ve aynı zamanda mekanda akustik bir görüntü elde edilir.

Yanmaz Akustik Sünger Fiyatları Ses Yalıtımı AnkaraSes Yalıtımı Ankara Akustik Renkli Dekoratif Sünger Fiyatları

Süngerlerden hariç kumaş kaplama yapılan akustik panellerde ses yalıtım uygulamalarında sıklıkla tercih edilen ses yalıtım malzemeleridir Duvar, tavan, ortam ve masa aralarında kullanılmak üzere farklı modelleri mevcuttur.

Ses Yalıtımı Ankara Akustik Kumaş Panel Kaplama Fiyatları

Zeminde titreşimi engellemek için pvc tabanlı akustik halı, karo halı, evapan, şap altında kauçuk levha ve parke altında mantarlı kauçuk levha kullanılır. Akustik kapı, ses yalıtım ve izolasyon bandı, akustik kabin, epdm ses bariyeri, duvar ve askı titreşim takozu, akustik ahşap pan, akustik kumaş ve soundtex kumaş gibi malzemelerde ses yalıtımına yardımcı ürünlerdir.

Ses Yalıtımı Ankara İzolasyon Malzemeleri Fiyatları

Ses Yalıtımı Nerelerde Yapılır ?

Ses yalıtım uygulamaları her ortamda yapılabilir. Müzik odası, spor salonu, stüdyo odası, evde sinema salonu, sinema odası, elektronik davul çalınan mekanlarda, evlerde, odalar, akustik bar, cafe, restaurant, konferans salonu, tiyatro salonu, bowling salonu, karaoke odası, ofis, toplantı salonu, çağrı merkezi ve daha bunun gibi birçok akustik mekanda ses yalıtımı yapılabilir. Gürültülü ortamlar olarak, asansör dairesi, jeneratör, kazan dairesi, soğutma chiller grubu gibi mekanik ortamlarda ses yalıtım ve izolasyonu yapılarak %90a varanda ses kesimi sağlanır.

Ofis Ses Kayıt Odası Cafe Restaurant Ses Yalıtımı Ankara

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ses yalıtımı uygulama modelleri malzemeye ve uygulanacak alana göre farklılık gösterir. Kendinden yapışkanlı akustik sünger veya panel kullanarak tavan ve duvarlarda uygulama yapabilirsiniz. Bunun için arka yüzeyinde bulunan yapışkanın kağıdını kaldırıp temiz ve kuru bölgeye uygulamanız yeterlidir. Akustik paneli tavanda asılı bir şekilde kullanmak istiyorsanız askı aparatları ile montaj yapılır. Zeminde uygulama yaparken de yine sünger yapıştırıcısı kullanmanız faydalı olacaktır.

Ses Yalıtımı Uygulama Modelleri Ankara

Ses Yalıtımı Fiyatları

Yaptırmak istediğiniz ses yalıtım uygulamasına göre özel fiyatlandırma yapmamız için mail atabilir, telefonla arayabilir hatta şubemizde birebir görüşme sağlayabilirsiniz.