Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı uygulamaları ses kaydı sırasında sesin kalitesi bozulmasın diye yapılır. Çevreden gelebilecek sesler ve mekan içinde oluşabilecek yankı sesin kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun için ses izolasyonu ve akustik ses yalıtımı uygulamaları es geçilmemelidir.

Stüdyo Ses Yalıtımı Fiyatları Ankara

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtım Fiyatları Ankara

Stüdyo Odasında Kullanılan Akustik Malzemeler

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Stüdyo Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Ses izolasyonu sağlamak için ses kesim gücü yüksek ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Süngerpan, bariyerli akustik sünger, epdm ses bariyeri vb. Akustik ses yalıtımı sağlamak için yanmaz akustik sünger (piramit, yumurta, labirent sünger vb. ), basotect melamin sünger (piramit, yumurta, labirent sünger vb. ), dekoratif renkli akustik sünger (bass küpü, basstrap, vicoustic flexi sünger, zigzag sünger, piramit panel, tekno touch – akustik pan, kesik piramit sünger, special piramit sünger), akustik kumaş kaplı duvar paneli ve akustik ahşap pan kullanılabilir. Zeminde ses yalıtımı sağlamak için akustik halılar tercih edilir.

Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri Ankara

Akustik Stüdyo Ses Kayıt Odası

Stüdyo Akustik Oda Kiti Ses Yalıtımı Uygulaması

Stüdyo Akustik Ses Yalıtımı Ankara

Stüdyo Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ölçüler alındıktan sonra uygun malzeme ile uygulama işlemine başlanır. Yapıştırma işlemi gerektiren malzemelerde aks rapid solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Rulo fırçayı yapıştırıcıya sürdükten sonra sünger veya panel hangi malzeme kullanılıyorsa uygun noktalara hafif baskı yapılarak uygulanır. Zeminde de aynı işlem yapılabilir. Ayrıca kendiliğinden yapışkanlı ses yalıtım malzemelerini arka yüzeyinde bulunan yapışkan kağıdını çıkarıp kolayca yapabilirsiniz. Ses izolasyonu uygulaması için yani ses geçişini engellemek için hava boşluğu bırakmak gerektiği için daha farklı bir uygulama yapılır. Stüdyoya uygun uygulama ve fiyat bilgisi almak için iletişim kurabilirsiniz.

Akustik Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Stüdyosu Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Stüdyosu Ses Yalıtımı Ankara

Ses Kayıt Stüdyosu Ses Yalıtımı Fiyatları

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri