Toplantı Salonu Ses Yalıtımı

Toplantı Salonu Ses Yalıtımı ses karışıklığını engellemek ve yankı oluşmaması istenildiğinde duvar, tavan ve zeminlerde ses izolasyon malzemeleri kullanılarak, tüm sorunlar giderilebilir. Darbe emici özelliğe sahip kauçuk levha ile kauçuk tabana sahip akustik halılar kullanılırken, yankı oluşumunun önüne geçmek için duvarlarda ve tavanda akustik kumaş kaplı paneller tercih edilebilir.

Akustik Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Toplantı salonunuza hoş bir görüntü kazandırmak isterseniz, kumaş kaplı paneller çeşitli renk ve modellere de sahip olmaktadır. İzolasyon kısmı asıl ses geçişlerinin engellenmesi istenen tarafta bariyerli ses izolasyon malzemeleri kalın ve yoğun olmaktadır.

Toplantı odası olarak kullanılması düşünülen odanın ses izolasyonu yapılmadan önce keşif yapılmalı ve odanın aldığı ses dalgalarının alanları tespit edilmelidir. Ses hem dışarıdan geliyor ve oda içerisinden dışarıya çıkıyorsa, her iki korumalı ses izolasyonu yapılması önerilmektedir.

Toplantı odanızdaki seslerin emilme katsayısının artması bunun için çok önemlidir. Maliyet hesaplaması yapmak istiyorsanız ve gerçekten bu işi kaliteli bir şekilde sonlanmasını istiyorsanız adresinize yapacağımız keşif sonrası toplanan notlarla beraber kullanılacak malzemeler ve yapılacak işler belirlenerek bütçenize uygun en iyi sonucu verecek uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Gürültüyü ve sesi engellemek istediğiniz orana göre ses izolasyon malzemeleri seçilmektedir. Yüksek performansa sahip koruma sağlamak istemeniz durumunda bariyerli ürünlere sahip ses izolasyon malzemeleri seçilmelidir.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri