Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı Neden Yapılır?

Alt kata giden titreşimli sesler ve konuşma sesleri yapının elverişsizliğinden dolayı ciddi oranda rahatsızlık verir. Parke altı, şap altı veya halı altına ses yalıtımı yaparak alt kata giden sesleri engellemekteyiz. Sizin evinizde tavana ses yalıtım malzemesi kullanmak ne yazık ki üst kattan gelen sesi engellemez. Sesin kaynağından kesilmesi gerekmektedir.

Zemin Ses Yalıtımı Tekno Akustik Ankara

Zemin Ses Yalıtımı Uygulama

Zemin Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, akustik pvc tabanlı halı, karo halı, epdm ses bariyeri ve ses kesici süngerpanın kullanılması gereken durumlar vardır. Kauçuk levha şap altında ve mantarlı kauçuk levha parke altında kullanılır. Halılar temizlemesi kolay malzemelerdir. Ev iş yeri zemin ses yalıtımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Bariyer ve süngerpan ses kesimine yardımcı malzemelerdir. Uygulama modeline göre kullanılan malzeme değişir.

Zemin Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Zemin ses yalıtımı yapılacak olan mekana göre uygulama farklılık gösterebilir. Hava boşluğu bırakmak gereken durumlarda yükseltilmiş zemin döşeme yapılır. Evde yapılan uygulamalarda genellikle parke altı olduğu için yükseltme yapılmaz uygun yalıtım malzemeleri uygulanır. Uygulamalarda rapid 800 yapıştırıcı kullanarak malzeme uygulaması yapıldığında daha iyi verim alınır. Karo halı uygulamasında malzeme ebadı 50cm x 50cm olduğu için uygulama daha kolay gerçekleşir görselde de belirtilmektedir. Akustik ses yalıtımı uygulamalarında akustik halı uygulamaları yapılmaktadır. Uygulama hakkında detay almak için iletişime geçebilirsiniz.

Zemin Ses Yalıtımı Fiyatları

Zemin Ses Yalıtımı Uygulanışı

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri