Bondex Sünger

Bondex sünger ses yalıtım süngerleri arasında en etkili ses kesim gücüne sahip süngerlerdir. Farklı sünger ve kumaşlar parçalandıktan sonra bir makine yardımıyla sıkılaştırılır. Bütün parçalar haline getirildikten sonra istenilen kalınlıkta ve boyutta kesilerek uygulamalarda kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Sesi yüksek ölçüde kesebilen ses yalıtım süngeridir. Farklı kalınlık ve yoğunluğunun olması sayesinde çeşitli alanlarda kullanıma olanak sağlanmıştır. Evlerde, disko barlarda, müzik odası ses yalıtımı, otel odası ses yalıtımı, düğün salonu ses yalıtımı vb. sesin yüksek olduğu mekanlarda tercih edebileceğiniz bir üründür.

Bondex Sünger Bondexpan Fiyatları

Rebonded Bondex Sünger Malzeme Detayı

  • 1 ve 10 cm arası kalınlıkları değişmektedir. 100cm x 100cm plakalar halinde üretilir.
  • 80 ve 200 DNS arası yoğunlukta üretilebilir.
  • Ancak bazı yoğunluklarda sipariş için yüksek metraj gerekmektedir.
  • Duvar, tavan, zemin akustik kapı, kabin vb. pek çok alan için kullanıma açıktır.
  • Akustik malzeme değildir. Bundan dolayı yüzeyi herhangi bir malzeme ile kaplanmalıdır.
  • Kendinden yapışkanlı üretilebilir.
  • Uygulama için sıvı sünger yapıştırıcısı da kullanılabilir.

Bondex Sünger Fiyatları Akustik Ses İzolasyon Süngerleri

Bondex Sünger Fiyatları

Bondex Sünger Ses Yalıtımı

Yandaki görselde çok yüksek ses frekansının olduğu yerlerde kullanım şekli belirtilmiştir. İlk önce alçıpan monte ediliyor ardından bondex sünger konuluyor ardından alçıpan uygulanıyor. Hava boşluğu bırakıldıktan sonra metal profil konularak bondex sünger tekrar konuluyor. Daha sonra pürüzsüz bir ortam oluşturmak için alçıpan tekrar monte ediliyor. Böylece 60 desibele varan oranla ses yalıtımı sağlanmış oluyor.

Kullanım Alanları
  • Evlerde, ofis alanlarında, disko barlarda, müzik odası ses yalıtımı, otel odası ses yalıtımı, düğün salonu ses yalıtımı vb. sesin yüksek olduğu mekanlarda tercih edebileceğiniz bir üründür
akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri