Ofis Akustiği

Ofis Akustiği ses yalıtımı, büyük veya küçük ölçekli firma ofislerinde ofis ses yalıtımı çalışanların verimliliği açısından oldukça önemlidir. Günün büyük çoğunluğu ofis ortamında geçirildiği düşünüldüğünde çalışma ortam koşullarının çalışanlar için oldukça sessiz düzeyde olması rahat çalışabilmek açısından önem arz edecektir. İşlek bir caddede ya da gürültü kirliliği fazla yaşanan bir ortam dış sesine maruz kalan ofis çalışanlarının çalışma verimliliği de bu oranda düşüş gösterebilir bu nedenle ofis ses izolasyon uygulamasını gerek dışarıdan gelebilecek seslere gerekse ofis içi oluşabilecek seslere karşı önlem alarak yapılması gerekiyor.

Akustik Ses Yalıtımı Ofis Akustiği

Günümüzde artık ofis ortamlarında da yapılabilecek izolasyon çalışması profesyonel anlamda doğru yalıtım malzemeleriyle gerçekleştiğinde büyük verim sağlayacaktır. Dış ortamdan ofis ortamına gelen sesi kesmeyi veya azalmayı düşünenler için profesyonel bir yardımla ofis ses yalıtımı yapılması şarttır. Ofis ortamları için ofis ses yalıtımını en iyi sağlayan akustik süngerler olacaktır. Bu süngerler sayesinde dışarıdan gelen sesler en aza indirilebilirsiniz.

Ayrıca ofis ses izolasyonu için içeride oluşan çalışanların seslerinin de birbirine karışmaması veya en aza indirilmesi şarttır. Ofis içi yalıtım için seperatör sistemleri en uygun yalıtım malzemeleri olarak da tercih edilebilir. Çalışanların rahat bir ortamda daha verimli çalışmaları için her işletmenin muhakkak ofis ses yalıtımı yaptırması gerekir. İş ortamında verimin artmasıyla çalışanlar çok daha büyük bir zevkle işlerinin takibini sürdürecek ve bu da işletme prestiji açısından önemli bir uygulama olacaktır.

Ofis Akustiğinde Kullanılan Malzemeler

Kumaş kaplı ses yalıtım paneli, akustik paravan, masa seperatörü, akustik baffle, yüzer tavan paneli – kanopi (canopy), telefon görüşme kabini, akustik masa modülü, toplantı modülü, kauçuk tabanlı akustik halı ve karo halılar olarak farklı akustik kaplama ürünlerimiz mevcuttur.

akustik panelakustik kumaş panelses yalıtım süngeri